Koľko trvá výstavba takéhoto domu?

Doba výstavby sa pohybuje od 5 do 9 mesiacov, všetko závisí od vašich predstáv a náročnosti celého projektu. Po stretnutí vám na základe vašej predstavy vieme povedať, kedy zhmotníme váš vysnívaný domov.

Prečo si vybrať nízkoenergetickú novostavbu?

Kto by nechcel nižšie náklady na život? Nie je to však iba o nich. Má to aj ekologický zámer. Ak postavíte dom, v ktorom sa dobre drží teplo, nemusíte využívať nadbytočnú energiu, čím pomáhate nielen svojej peňaženke, ale aj životnému prostrediu. Všetky domy z našej ponuky spĺňajú energetickú triedu A0.

 

Načo myslieť pri výstavbe nízkoenergetického rodinného domu?

Zateplenie budovy neurobí z vášho domu nízkoenergetický dom. Základom je orientácia na svetové strany. V tom napomáha jednoduchý tvar domu. My ponúkame overený projekt domu v tvare L, ktorý má priaznivú dispozíciu. Nie je však jedno, ako sa dom na pozemku umiestni, závisí to od viacerých faktorov. Od oblasti, kde žijete, od tvaru pozemku a jeho orientácie na svetové strany. Po dohode vždy nájdeme to najlepšie riešenie pre váš domov.

V našej firme považujeme za jednu z najdôležitejších zložiek kvalitné materiály, konštrukcie a technológie, ktoré sú pri výstavbe využité. Naše steny, strecha, okná, dvere majú vynikajúce tepelno-technické vlastnosti, ktoré zabezpečia minimálne straty pri úniku tepla z vášho domu. Vieme, že ani tie najlepšie izolanty a kvalitné materiály nespravia z vášho domu nízkoenergetický dom, pokiaľ nebude prácu vykonávať kvalifikovaný pracovník, v našom tíme sa môžete spoľahnúť na roky skúseností s výstavbou takýchto domov na Slovensku aj v zahraničí, kde sú normy ešte vyššie. Vysokú kvalitu chceme dopriať aj vám.

Aké domy máme v ponuke?

Ideálne bývanie pre menšie aj väčšie rodiny. K dispozícii máme rokmi overené projekty rodinných domov. V ponuke máme trojizbový, štvorizbový a päťizbový dom, čiže si viete vybrať aj v prípade, že plánujete menšiu alebo väčšiu rodinu, či chcete mať okrem spálne a detskej izby aj hosťovskú izbu pre návštevy. Na výber máme aj projekt ideálneho domu pre náročnejších klientov. Výber je na vás. Presné rozlohy domov a popis pôdorysu nájdete na podstránke Pôdorys – hotový projekt.

Nízkoenergetické moderné bývanie pre každého - v ponuke máme domy s terasou, garážou. Všetky sú projektované do tvaru L, ktorý ponúka najvýhodnejšiu dispozíciu vzhľadom k orientácii svetových strán s rozdelením na nočnú a dennú časť. Dom vieme dokončiť podľa vašich predstáv na kľúč.

So zákazníkom komunikujeme, na stavbe máme svoj profesionálny dozor. Ponúkame nízkoenergetické domy s použitím kvalitných materiálov, ktoré vám investované peniaze vrátia počas rokov užívania.

Prečo je dôležité riešiť pôdorys domu?

Kedysi sa stavali domy, kde sa nemyslelo na dispozíciu a rozdelenie dennej a nočnej časti. V súčasnosti sa čoraz viac ukazuje, ako dôležité je vytvoriť miesto pre bývanie, ktoré bude vyhovovať dispozične bežnému rodinnému životu. Denná časť sa skladá z chodby, kuchyne a obývacej izby. Ak sa rozhodnete, že vo vašom dome chcete aj samostatnú technickú miestnosť, býva súčasťou dennej časti. Nočná časť sa skladá zo spální, šatníku a kúpeľní. Takéto oddelenie dennej a nočnej časti je výhodným riešením pre rodiny s malými deťmi, pokiaľ deti spia, vy viete v dennej časti domu plnohodnotne fungovať a nemusíte pritom dávať pozor na nadmerný hluk.

Čo obsahuje cena domu v štandarde holodom?

V cene je vytýčenie stavby, váš dom pripravíme na napojenie inžinierskych sietí od domu po hranicu pozemku. Cena zahŕňa zemné a výkopové práce, základovú konštrukciu, zvislé konštrukcie, strešnú konštrukciu. Samozrejmosťou sú kvalitné vchodové dvere a okná. Zaobstaráme vnútorné inštalácie – rozvody kanalizácie, elektroinštalácie, vykurovania a vodoinštalácie. Váš budúci dom zateplíme, odovzdáme ho s bielou interiérovou maľovkou. Ako vykurovací systém preferujeme podlahové vykurovanie a moderné tepelné čerpadlo. Dom samozrejme vieme dokončiť aj ako dom na kľúč. Pozrite si preto našu ponuku.